Gospodarstwo Pasieczne "Miody z Wąchocka"

Opis farmy

Prowadzimy naszą pasiekę na północnym skraju województwa świętokrzyskiego w mieście znanym przede wszystkim z różnego rodzaju dowcipów czyli Wąchocku – tak, to właśnie u nas są cztery mosty, bo dopiero za czwartym razem trafiliśmy na rzekę, ten czwarty to również najdłuższy w Polsce, ponieważ wybudowaliśmy go omyłkowo wzdłuż rzeki. Sołtys orze pole jedynie w kółko, bo kupił konia z cyrku i do tego na noc zwija asfalt. 😉

Posiadamy dwie pasieki stacjonarne na terenie powiatu – jedną przy domu, drugą pod lasem na skraju Sieradowickiego Parku Krajobrazowego gdzie pozyskujemy głównie miody: wielokwiatowy, leśny nektarowy oraz spadziowy. Posiadamy także jedną pasiekę  wędrowną, którą przewozimy na pożytki aby uzyskać wysokiej jakości miody odmianowe.

Od dwóch lat prowadzimy również mały sklep pszczelarski zaopatrując okolicznych pszczelarzy w wysokiej jakości akcesoria oraz sprzęt do ich pasiek, bardzo często wykorzystujemy naszą wiedzę zdobytą w Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli oraz na różnego rodzaju szkoleniach aby doradzać pszczelarzom, oraz osobom które chciały by założyć swoją pasiekę.

Wąchock, Skalista 6

Miody

Miód wielokwiatowy

Dostępność

Średnia

Miód lipowy

Dostępność

Średnia

Miód rzepakowy

Dostępność

Średnia

Miód gryczany

Dostępność

Średnia

Pyłek

Dostępność

Średnia

Pierzga

Dostępność

Średnia

Wojciech Margowniczy

Właściciel

+48 736909495